Baidarių maršrutai

Vilkokšnis – Aukštadvaris

Baidarių nuoma vaizdingu maršrutu Vilkokšnis – Aukštadvaris.

Upė prasideda Galaverknės pavadinimu, pratekėjus Vilkokšnio ežerą, kurio vidutinis gylis 7,1 m, upė įgauna Verknės pavadinimą. Plaukdami baidarėmis iš Vilkokšnio į Aukštadvarį pamatysite, tikrąjį Lietuvos grožį, maršrutas drieksis ne tik upe, bet ir perplauksite 5 ežerus.Taip pat priplauksite Aukštadvario piliakalnį, kurį galėsite apžiūrėti neišlipę iš baidarių. Galėsite pasigrožėti Aukštadvario parko lankytinomis vietomis.

arba

Pikelionys – Voseliūnai.

Beplaukiant galėsite pasigrožėti ir palyginti, kaip keičiasi upės vaizdai, kol upė vingiuoja Aukštadvario regioninio parko teritorijoje ir vėliau jai tekant Nemuno kilpų regioniniame parke.

arba

Baidarių nuoma maršrutu Aukštadvaris – Vydžionys(populiariausias maršrutas)

Verknė patvenkta dviejose vietose. Pirmoji vieta yra Aukštadvario prie Aukštadvario Hidroelektrinės. Nors upės tėkmės greitis 0,3-0,5 m/s, tačiau maksimalus srovės greitis matuojamas Aukštadvaryje.Todėl ši atkarpa yra ypač mėgstama baidarininkų.

2 dienų maršrutas:

Baidarių nuoma dviejų dienų maršrutui Vydžionys – Nemunas ties Birštonu.

Ši atkarpa skirta žmonėms norintiems pažinti gyvenvietes, išsidėsčiusias prie Verknės upės.

3 dienų maršrutas:

Aukštadvaris – Nemunas ties Birštonu- ištvermės maršrutas.

Kelionę pradėję ties Aukštadvario miesteliu, palikdami už nugarų prie Verknės išsidėčiusias gyvenvietes, besigrožėdami gamtovaizdžiu, pasieksite Birštono kurortą.

4 dienų maršrutas:

Vilkokšnio ežeras – Nemunas ties Birštonu.

Maršrutas norintiems įveikti visą upę, nuo jos ištakų Galaverknyje, perplaukiant Sienio , Negaščiaus,Gilušio, Navos ežerus ir pasiekiant Lietuvos upių tėvo Nemuno vandenis, kur stūkso gamtos paminklas- konglomerato uola.

Verknė

Baidarių nuoma: Verknė – vienas populiariausių maršrutų

Plaukimo baidarėmis entuziastai neretai ieško naujų galimybių, galinčių nustebinti naujais iššūkiais, ir, žinoma, nuostabiu kraštovaizdžiu. Baidarių nuoma Verknė – tai viena dažniausiai ieškomų raktinių frazių, kada nusprendžiama susiorganizuoti žygį baidarėmis, ir toks pasirinkimas yra palankus dėl įvairių priežasčių. Taigi, kodėl verta rinktis būtent šį maršrutą, ir kokią baidarių nuomos kompaniją pasirinkti?

Ką svarbu žinoti apie šį maršrutą?

  • Plaukimas Verkne labiau tinka tiems žmonėms, kuriems jau yra tekę plaukti baidare anksčiau. Maršruto sudėtingumas yra vertinamas dvejetu iš galimų trijų balų: plaukiant pasitaiko medžių užvartų, užtvankų, ir t.t. Upės tėkmė yra gana greita, be to, upės vingiuotumas yra tikrai nemažas;
  • Kai domimasi baidarių nuoma, Verknė yra vienas pirmiausiai apsvarstomų variantų dėl itin įvairaus kraštovaizdžio. Plaukiant galima pasidairyti po lapuočių ir spygliuočių miškų vaizdus, jei pasiseks, galima pamatyti gervių;
  • Renkantis maršrutą, kuris bus įveikiamas baidarėmis, neretai vertinama ir tai, ar susisiekimas bus pakankamai patogus. Plaukimas Verkne susisiekimo atžvilgiu yra tikrai vienas geriausių, nes maršrutas patogiai pasiekiamas Vilniaus, Kauno, Alytaus, Marijampolės bei Prienų gyventojams;
  • Galima pasirinkti nakvynę ne tik stovyklavietėse, bet taip pat ir kaimo turizmo sodybose, tačiau visada rekomenduojama pasirūpinti išankstine rezervacija.

 Kaip pasirinkti baidarių nuomos kompaniją?

  • Pirmiausia reikėtų pasidomėti, ar siūlomas jus dominantis maršrutas. Pagal raktinius žodžius, tokius kaip baidarių nuoma Verknė, labai greitai galėsite rasti įmonių, kurios teikia jus dominančias paslaugas, ir tuomet galėsite įvertinti kitus jums svarbius kriterijus;
  • Pasidomėkite, kokia yra baidarių nuomos kaina – paprastai yra tikimasi, kad tai kainuos kuo pigiau, tad galima pasidomėti, ar yra taikomos tam tikros nuolaidos, ir t.t.;
  • Įvertinkite, koks yra baidarių nuomos bendrovių užimtumas – paskutiniu metu ši paslauga įgyja vis didesnį populiarumą, tad pasirūpinkite išankstine rezervacija.

Įsitikinsite patys, kad  aktyvus poilsis gamtoje gali užtikrinti iš tiesų daug malonių įspūdžių, o tuomet, jei jus domina baidarių nuoma, Verknė yra būtent ta upė, kuri nustebins įvairiais iššūkiais bei netikėtumais. Tiesiog susiraskite baidares nuomojančią kompaniją, ir rezervuokite baidares tam tikrai datai – nusivilti tikrai neteks!