Spausdinti

Baidarių maršrutai

Baidarių nuoma vaizdingu maršrutu Vilkokšnis – Aukštadvaris.

Upė prasideda Galaverknės pavadinimu, pratekėjus Vilkokšnio ežerą, kurio vidutinis gylis 7,1 m, upė įgauna Verknės pavadinimą. Plaukdami baidarėmis iš Vilkokšnio į Aukštadvarį pamatysite, tikrąjį Lietuvos grožį, maršrutas drieksis ne tik upe, bet ir perplauksite 5 ežerus.Taip pat priplauksite Aukštadvario piliakalnį, kurį galėsite apžiūrėti neišlipę iš baidarių. Galėsite pasigrožėti Aukštadvario parko lankytinomis vietomis.

arba

Pikelionys – Voseliūnai.

Beplaukiant galėsite pasigrožėti ir palyginti, kaip keičiasi upės vaizdai, kol upė vingiuoja Aukštadvario regioninio parko teritorijoje ir vėliau jai tekant Nemuno kilpų regioniniame parke.

arba

Baidarių nuoma maršrutu Aukštadvaris – Vydžionys(populiariausias maršrutas)

Verknė patvenkta dviejose vietose. Pirmoji vieta yra Aukštadvario prie Aukštadvario Hidroelektrinės. Nors upės tėkmės greitis 0,3-0,5 m/s, tačiau maksimalus srovės greitis matuojamas Aukštadvaryje.Todėl ši atkarpa yra ypač mėgstama baidarininkų.

2 dienų maršrutas:

Baidarių nuoma dviejų dienų maršrutui Vydžionys - Nemunas ties Birštonu.

Ši atkarpa skirta žmonėms norintiems pažinti gyvenvietes, išsidėsčiusias prie Verknės upės.

3 dienų maršrutas:

Aukštadvaris - Nemunas ties Birštonu- ištvermės maršrutas.

Kelionę pradėję ties Aukštadvario miesteliu, palikdami už nugarų prie Verknės išsidėčiusias gyvenvietes, besigrožėdami gamtovaizdžiu, pasieksite Birštono kurortą.

4 dienų maršrutas:

Vilkokšnio ežeras – Nemunas ties Birštonu.

Maršrutas norintiems įveikti visą upę, nuo jos ištakų Galaverknyje, perplaukiant Sienio , Negaščiaus,Gilušio, Navos ežerus ir pasiekiant Lietuvos upių tėvo Nemuno vandenis, kur stūkso gamtos paminklas- konglomerato uola.

Mes paruošime žemėlapius - Jums liks tik pasinerti į nuotykius !